Valrieksti pret dažādām kaitēm. Trīsdesmit tautas dziedniecības receptes

13-06-2018

valrieksts2

21. Pret kuņģa čūlu (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): piestiņā saberž ēdamkaroti valsriekstu kodoliņu, aplej ar pusglāzi silta vārīta ūdens, 4–5 minūtes nostādina, tad izkāš un pievieno 1–2 tējkarotes medus. Lieto pa ēdamkarotei 4–5 reizes dienā pēc ēšanas.

22. Teicams līdzeklis pret kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu ir valriekstu šķērssieniņu sviests: ņem 0,5 kg medus un tikpat sviesta, pievieno 8 ēdamkarotes šķērssieniņu pulvera un visu rūpīgi samaisa. Ēd reizi dienā – no rīta pusstundu pirms brokastīm. Kurss – 3–4 nedēļas.

23. Pret cistītu (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): 3–4 valriekstu kodoliņus apcep uz pannas, samaļ kafijas dzirnaviņās, iegūto pulveri iemaisa siltā ūdenī un izdzer pirms gulētiešanas. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās.
Pret miomu (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): noloba 1 kg valriekstu, čaumalas un šķērssieniņas aplej ar puslitru degvīna, 10 dienas nostādina, tad izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pēc ēšanas. Kurss – ne mazāk par vienu nedēļu.

24. Pret dzemdes kakliņa eroziju (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): 0,5 kg valriekstu rūpīgi nomazgā, nosusina, noloba, čaumalas aplej ar 3 glāzēm verdoša ūdens, 5–7 minūtes vāra uz lēnas uguns, atdzesē, tad izkāš, atšķaida ar siltu vārītu ūdeni attiecībā 1:10 un lieto skalošanai 4 reizes dienā. Ārstēšanās kurss – 2–3 nedēļas.

25. Laktācijas pastiprināšanai ar krūti barojošām sievietēm: 10 valriekstu kodoliņus un 10 lazdu riekstu kodoliņus saberž piestiņā, aplej ar karstu cukura sīrupu (1 kg cukura uz 3 glāzēm ūdens), apsedz ar pergamentu un noliek ledusskapī. Kad masa atdzisusi, to izkāš, pārlej stikla pudelēs, cieši aizkorķē un uzglabā ledusskapī. Lieto pa 1–2 ēdamkarotēm 3–4 reizes dienā, uzdzerot siltu ūdeni vai zaļo tēju.

26. Pret ekzēmu: 3 valriektus ar visu čaumalu karsē cepeškrāsnī, līdz tie kļūst tumši brūni. Tad atdzesē, samaļ kafijas dzirnaviņās, pievieno ēdamkaroti zivju eļļas un rūpīgi samaisa. Ar iegūto maisījumu 2–3 reizes dienā apziež problemātiskās vietas. Uzglabā ledusskapī. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās.

27. Pret trofiskām čūlām un ilgi nedzīstošām brūcēm: ņem vienādās daļās kumelīšu ziedus, žāvētas valriekstu lapas un māllēpju lakstus. Divas ēdamkarotes maisījuma ieber termosā, aplej ar puslitru verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš un biezumus izspiež. Vēl siltos biezumus ietin tīrā kokvilnas salvetē vai vairākās kārtās salocītā marlē, uzliek problemātiskajai vietai, pārklāj ar polietilēna plēvīti un piesaitē. Nokāsto uzlējumu dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā, bet kompresi liek reizi dienā – vakarā pirms gulētiešanas. Kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

28. Pret dermatītu gatavo riekstu eļļu: glāzi sasmalcinātu kodoliņu aplej ar litru augu eļļas (piemērotākās ir linu vai saulespuķu eļļa), katru dienu sakratot, 2 nedēļas nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Divas reizes dienā apziež problemātiskās vietas. Kurss – līdz slimība izārstēta.

29. Pret furunkuliem: sakošļā viena veca (iepriekšējā gada) valrieksta kodoliņu, uzliek problemātiskajai vietai un nostiprina ar saiti vai plāksteri (vislabāk to darīt uz nakti). Kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

30. Vispārējās pašsajūtas uzlabošanai un plakanās pēdas profilaksei: apsēžas uz krēsla, priekšā uz grīdas noliek 2 valriekstus un ar kāju pēdapakšām tos ripina uz priekšu un atpakaļ. Pēc tam cenšas riekstus satvert ar kāju pirkstiem un pacelt no grīdas. Vingrojumu izpilda 5–7 minūtes 4 reizes dienā.

Uzmanību! Valrieksti ir ļoti bagāti ar kalorijām – 100 g riekstu ir aptuveni 700 (!) kcal (salīdzinājumam: 100 g šokolādes ir aptuveni 500 kcal). Turklāt, ja vienā reizē apēd 15–20 kodoliņus, var sākt sāpēt galva, jo vielas, ko satur rieksti, izraisa spēcīgas galvas smadzeņu asinsvadu spazmas.

Ārsti neiesaka valriekstus ēst cilvēkiem, kuriem ir herpesvīruss vai kuri lieto nitrofurānu grupas preparātus (furagīnu, furazolidonu u.c.).

Lasīt tālāk: 1 2 3