Vannas pret reimatiskām kaitēm

11-08-2018

vanna10

Novārījums vannai: sajauc 1 kg priedes mizas, 1 kg bērza mizas un 100 g ozola mizas. Maisījumu aplej ar 3 litriem ūdens, stundu vāra, tad izkāš un pielej vannas ūdenim. Procedūra nedrīkst būt ilgāka par 10 minūtēm.

Ar to vien netradicionālās medicīnas metodes, protams, nebeidzas. Starp citu, ļoti ieteicama ir arī Ķīnas tēja Žuidemen, kas labvēlīgi iedarbojas ne tikai hipertonijas gadījumā, bet arī pret locītavu sāpēm. Tā samērā labi mazina iekaisumu, noņem uztūkumu un sāpes, tāpēc arī to ieteicams dzert regulāri.

Vēl viena ļoti sena recepte, ko lietoja mūsu senči. Ja esat līdz nāvei noguris vai arī pirms slikta laika lauž kaulus, var pamēģināt izdarīt, lūk, ko.

Tieši virsū smeldzošajai locītavai uzliek putriņu, kas pagatavota no rīvēta rāceņa, rutka, bietes, lakšiem (kazu ķiplokiem) un pētersīļiem. Cits variants: piesaitēt kāposta vai dadža lapas. Sāpes noteikti pāries.

Visiem, kas sirgst ar reimatiskām kaitēm, ieteicamas fizioterapijas procedūras. Labi palīdz sildīšana, taču nez kāpēc daudzi šo labi zināmo un sen praktizēto metodi ignorē. Taču, kā pierādījusi ilgstošā prakse, regulāras sildīšanas procedūras uz ilgu laiku spēj atbrīvot no locītavu sāpēm.

Vēl slimniekiem tiek izrakstīta elektroforēze ar dažādiem pretsāpju un pretiekaisuma preparātiem.

Ļoti labu efektu dod ar mikroelementiem bagātās dūņu procedūras. Palīdz rodona vannas un citas procedūras. Bet to, kurai no metodēm dot priekšroku, katrā konkrētā gadījumā izlemj ārsts reimatologs.