Gadu simtiem cilvēki vēroja, vērtēja, salīdzināja un atlasīja visu, kas palīdz ārstēt un izdzīvot, un nodeva šīs zināšanas tālāk – no paaudzes paaudzē. Ārstēšanās ar minerāliem (hematerapija) – pašas dabas dāvātiem līdzekļiem – ir viena no senākajām tautas medicīnas metodēm. Tagad tā pamazām atkal atgūst savu popularitāti. Bulgārijā, Vācijā un Šveicē ir iekārtotas speciālas sanatorijas, kur ar labiem panākumiem slimību ārstēšanai izmanto vienīgi dažādu krāsu minerālus, tā apvienojot krāsas un akmeņu enerģijas iedarbību.
Zaļā tiek dēvēta par veselības krāsu – tā nomierina, atslābina, mazina spiedienu acīs. Savukārt zaļgano toņu akmeņi, kas uz organismu iedarbojas ne tikai ar krāsu, spēj dziedēt daudzus orgānus. Kā un kāpēc tā notiek – zinātnieki nespēj izskaidrot, lai gan neskaitāmie eksperimenti pierādījuši, ka zaļas krāsas akmeņi ne tikai labvēlīgi iedarbojas uz organismu, bet arī ārstē.
Visi zaļas krāsas minerāli normalizē sirds-asinsvadu darbību, ārstē aritmiju, novērš sirdsklauves, stabilizē arteriālo spiedienu un uzlabo nervu sistēmas funkcijas. Ļoti efektīvi zaļie akmeņi iedarbojas pret galvassāpēm un nogurumu. Ar šiem minerāliem var ārstēt saaukstēšanās slimības un osteohondrozi.
No visu zaļo akmeņu klāsta pati spēcīgākā iedarbība ir nefrītam, hrizoprasam, hrizolītam un malahītam.
Savu saimnieku akmens izvēlas pats!
Tā uzskata un apgalvo Austrumu tautas. Zaļie minerāli nav izņēmums – arī tie savu pacientu izvēlas paši. Pieejiet pie vitrīnas, kur izlikti pusdārgakmeņi zaļajos toņos, un paraugieties, kurš no tiem it kā pats iekrīt acīs. Tas arī būs īstais un vajadzīgais, jo organisms neapzināti atsaucas sava akmens enerģijai. Ja maciņš atļauj un ir iespēja to iegādāties, nopērciet, turklāt tie nemaz nav tik dārgi.
Zaļais suvenīrs nomierinās, paaugstinās imunitāti, palīdzēs vieglāk pārvarēt stresus.
To var izmantot dziednieciska ūdens pagatavošanai, ko dara šādi:
* nelielu akmeni 1–3 cm diametrā vispirms rūpīgi nomazgā tekošā ūdenī, ieliek caurspīdīgā (vēlamāk stikla) traukā, aplej ar litru destilēta ūdens un noliek saulē (vislabāk to darīt rītausmā, taču var arī dienas vidū). Pēc 3 stundām eliksīrs būs gatavs. Ja debesis nomākušās, trauks ar akmeni gaismā jātur ilgāk – 4–5 stundas.
Ūdeni nolej un lieto dzeršanai, bet akmeni atstāj traukā. Nākamajā rītā to atkal aplej ar litru ūdens un liek uz palodzes gaismā uzlādēties.
Uzmanību! Daži porainie akmeņi, piemēram, malahīts, ir toksiski (mazums kas var atrasties porās!), tāpēc ūdens gatavošanai labāk izmantot tikai slīpētus akmens izstrādājumus.
Iesākumā akmensūdeni dzer pa glāzei 3–4 reizes dienā. Pēc tam pienāks diena, kad iedzert devu aizmirsīsies, negribēsies vairs nēsāt līdzi akmens suvenīru vai valkāt rotaslietu. Tas nozīmēs tikai vienu: kādu laiciņu – mēnesi vai ilgāk – jāietur pauze. Tā akmens pasaka priekšā, ka pagaidām terapijas kurss beidzies.
Vispārējiem terapeitiskiem mērķiem pilnīgi pietiek ar vienu savu akmeni. Bet, ja ir vēlēšanās palīdzēt organismam tikt galā ar kādu konkrētu kaiti, var izmantot vairākas akmeņu terapijas metodes.
Malahīts
Malahīts ir minerāls sulīgi zaļā vai gaiši zaļā krāsā ar dažādu toņu līnijām un punktiņiem veidotu zīmējumu. Atkarībā no krāsas mainās arī akmens iedarbības spektrs uz organismu.
Amerikāņu zinātnieki atklājuši, ka malahīts ir lielisks pretradiācijas līdzeklis: nēsājot malahīta rotaslietas, radiācijas iedarbība uz organismu samazinās par 20–25 procentiem.
* Bāli zaļganie toņi vairāk iedarbojas uz plaušām, sirdi un asinsvadiem.
Pret hipertoniju: divas trīs reizes dienā ar malahītu masē sirds apvidu. Procedūras ilgums – 20 minūtes.
Pret bronhītu, ARS un akūtām vīrusslimībām: ik dienu trīs četras reizes ar akmeni masē krūtis (neskarot sirds apvidu) un kaklu, kā arī divas trīs reizes dienā skalo kaklu un degunu ar malahītūdeni.
Pret pneimoniju: ar minerāla gabaliņu masē muguru zem lāpstiņām (pa labi un kreisi no mugurkaula).
Pret astmu: malahīta gabaliņu nepārtraukti nēsā uz krūtīm vai krūšu kabatiņā. Lēkmes laikā ielej šķīvī malahītūdeni un, pieliekot tam seju iespējami tuvu, elpo plati atvērtu muti.
* Tumši zaļie malahīti labvēlīgi iedarbojas tieši uz sirds muskuli, kuņģa-zarnu traktu, kā arī veicina audu reģenerāciju.
Pēcinfarkta vai pēcinsulta periodā atveseļošanās paātrināšanai: katru dienu divas reizes (no rīta un vakarā) uz 15–20 minūtēm malahītu uzliek sirds apvidum.
Pret gastrītu, kolītu, čūlām to sākumstadijā, kā arī pēc vēdera dobuma operācijām: divas trīs reizes dienā dzer malahītūdeni un ar akmeni masē vēdera sieniņas priekšējo daļu.
Pret sasitumiem un brūcēm, kā arī kaulu lūzumu ātrākai saaugšanai: problemātiskās vietas apmazgā ar malahītūdeni (pirmajā dienā iespējami biežāk, kaut vai ik pēc 30 minūtēm, vēlāk – trīs četras reizes dienā). Pēc tam sasitumu gadījumā akmeni traumas vietai piesaitē uz 10–15 minūtēm, bet kaula lūzuma gadījumā – uz 1–2 stundām.
* Pavisam tumšie, gandrīz vai melnie akmeņi uzlabo dzemdes apasiņošanu, normalizē aizkuņģa dziedzera un liesas darbību.
Pret ginekoloģiskām kaitēm: katru dienu uz 30 minūtēm akmeni pieliek dzemdes vietai, bet pirms gulētiešanas iztaisa skalošanu ar malahītūdeni.
Pret pankreatītu: katru dienu divas reizes aizkuņģa dziedzera vietu masē ar akmeni. Procedūras ilgums – 20–25 minūtes.
Uzmanību! Grūtniecības laikā ārstēties ar malahītu kategoriski aizliegts. Ja malahīts izraisījis galvassāpes un sliktu dūšu, akmens terapijas kurss nekavējoties jāpārtrauc.